SONY AXS-R5

Záznamový modul pro kamery CineAltPůjčit SONY AXS-R5a PMW-F5 a PMW-F55. Umožňuje zaznamenávat RAW data v rozlišeních 2K a 4K na karty typu ASXM.

Navrženo pro kamery F55 a F5

Přídavný modul AXS-R pro digitální filmové kamery PMW-F55 a PMW-F5 slouží k záznamu videa v rozlišeních 2K/4K a ve špičkové 16bitové RAW kvalitě. Záznam je prováděn na karty typu AXSM (nejsou součástí dodávky), které jsou dále kompatibilní s cenově dostupnou USB 3.0 čtečkou AXS-CR1 (volitelné příslušenství). Na počítači lze pak RAW soubory prohlížet prostřednictvím bezplatně dodávaného software Sony RAW Viewer (a dále zpracovávat řadou profesionálních aplikací pro střih, kompozici a barevné úpravy videa, od třetích výrobců). Paměťové karty typu AXSM představují výkonnou a dostupnou alternativu pro záznam vysoce kvalitního videa.

 

Záznam 16bitových RAW 2K/4K dat

Vyberte si cílové rozlišení: Kamery PMW-F55 ad PMW-F5 zaznamenávají nativní 4K nebo přepočítaná 2K data. Záznam RAW dat zajistí maximální přesnost pro pozdější aplikaci barevných korekcí a další postprodukční úkony. Díky záznamu 16bitových dat je uloženo více tonálních informací, než dokáže rozlišit lidské oko. Sony RAW sekvence uchovávají 16x více R, G a B dat než 12bitové RAW soubory a 64x více dat na kanál, nežli 10bitový záznam. Lineární 16bitový RAW formát je také ideálním odrazovým můstkem pro postprodukci v souladu s 16bitovým lineárním standardem Academy Color Encoding System (ACES).

 

Paměťové karty typu ASXM

Rekordér AXS-R5 zaznamenává na moderní, vysokokapacitní karty typu AXSM, které jsou kompatibilní s cenově dostupnou USB 3.0 čtečkou AXS-CR1. Na počítačích lze RAW soubory prohlížet pomocí přiložené aplikace Sony RAW Viewer software.

 

Až 240 fps 2K RAW sekvence s kamerou F55

Produkt AXS-R5 dovoluje zaznamenávat RAW videa o snímkové frekvenci až 240 fps (s kamerou F55) resp. až 120 fps (s kamerou F5). Data jsou zaznamenána ve špičkové 16bitové kvalitě.

 

Simultánní záznam na ASXM a SxS média

Kamery zaznamenávají videa simultánně na interní SxS karty a na karty ASXM prostřednictvím rekordéru AXS-R5 pro maximálně snadnou on-line a off-line postprodukci. Soubory mají stejné časové kódy, jména, informace o spuštění či zastavení záznamu a další metadata.Syntex Sony AXS-R5 Modul pro F55 F5 03 560p

 

Modulární design

Modul AXS-R5 je navržen tak, aby dokonale splynul s kamerami F55 a F5, aniž by výrazněji narušil jejich ergonomii, vyvážení a nízkou hmotnost. Rekordér i tělo kamery jsou jen o něco širší, než typický pevný objektiv standardu PL, což je zvláště důležité pro stereoskopické rigy.

 

Klíčové funkce produktu AXS-R5

  • Zaznamenává video na karty AXS-512S24
  • Ukládá 2K a 4K 16bitové lineární video v podobě RAW dat
  • Podporuje snímkové frekvence 23,98, 24, 25, 29,97, 50 a 59,94p
  • V režimu 2K S&Q ukládá video o snímkové frekvenci 1–120 fps (F5) resp. 1–240 fps (F55)
  • V režimu 4K S&Q ukládá 1–60 snímků za vteřinu
  • 10bitový 4:2:2 HD-SDI výstup pro monitoring v reálném čase
  • Stejnosměrné napájení pro další příslušenství
  • Zařízení je plně integrováno do nabídek a uživatelského rozhraní hostitelské kamery
  • Simultánní záznam 2K a HD proxy dat s identickými jmény souborů a časovým kódem